raçlarda cam filmi kullanılmasının amacı, genellikle araca estetik bir görünüm vermek düşüncesi kullanım amacının dış görünüş olarak düşünüldüğü zaman ilk sırada yer almaktadır. Kullanım olarak sadece araçlarda değil; cam filmi evlerde, iş yerlerinde de kullanılır ve birbirinden farklı olarak üretilir.

Teknik olarak Cam Filmi

Cam filmi, ana malzemesi polyester esaslı şeffaf bir malzemeden oluşur. Üzerine ultra-viyole koruma, güvenli yapışkan, çizilmezlik katı, renklendirme katı ve koruma folyosu eklenen, çok katlı izolasyonlu ve güvenlikli bir araç eksta aparatlarındandır.

Cam Filmi Faydaları

Cam filmi, kendi içerisinde bulunan, renklendirmesi, metalize tekniği, yapışkan teknolojisi gibi farklı sayıda özelliklere sahip olduğu için bir çok manada insan sağlığına ve araçlar için faydası bulunmaktadır.

Faydalarına bakıldığı zaman insan sağlığı açısından değerlendirildiğinde; güneş ışığından gelen ve direkt olarak insan vücuduna tepki gösteren zararlı güneş ışınlarını engeller. Çevre için faydalarına bakıldığı zaman; AC kullanımına bağlı, yakıt tüketimi düşmesiyle, doğaya salınan karbon oranı da düşecektir. Böylece doğal tabiat korunur ve küresel ısınmaya faydası bulunur. Yoğun trafiği olan İstanbul gibi şehirlerde, bireysel olarak etkilenmeyi de azaltır, çünkü egzoz emisyonu azalacaktır. Atık yönetimi ve aracın içine faydasına bakıldığı zaman; güneş ışığından gelen, ultra-viyole ışınları aracın kabinin içinin renk değiştirmesine, eskimesine ve kısmi olarak bozulmasına sebebiyet verir.

Cam filmi kullanıldığı zaman, bu ışınlar engellenerek aracın içinde bir olumsuz durum olmayacak ve dolayısıyla parça değişmeyeceği için atık madde gibi bir problem olmayacaktır. Sürüş güvenliği açısından bakıldığı zaman; güneş ışınlarının etkisiyle gözlerde yansıma olur ve bu yansımalar, kazaya sebebiyet vereceğinden, cam filmi kullanılması, kazaların önüne geçer. Uzun süre güneşte bekleyen araçlarda, direksiyon ve vitesin güneş ışığından etkilenerek ısınmalarını engelleyerek, konforlu bir sürüş sunmaktadır.

TOP